Top Sport

мундијал египет 2021

Хансен е МВП на Мундијалот, во Ол-стар тимот доминираат Скандинавци

Данскиот голгетер Микел Хансен е прогласен за МВП, за најкорисен играч на СП откако Данска во финалето ја совлада Шведска …

Хансен е МВП на Мундијалот, во Ол-стар тимот доминираат Скандинавци Прочитај повеќе

Ландин ги откажа Швеѓаните, Данска е старо-нов светски шампион

Нова шампионска титула за Данска, во своето петто Мундијалско финале, Данците по вторпат се на светскиот ракометен врв. 26-24 за …

Ландин ги откажа Швеѓаните, Данска е старо-нов светски шампион Прочитај повеќе

Браќата Душебаев и голманот Коралес и носат бронза на Шпанија од СП во Египет

Репрезентацијата на Шпанија го освои третото место и бронзениот медал на Светското ракометно првенство во Египет. Во мечот за бронзата …

Браќата Душебаев и голманот Коралес и носат бронза на Шпанија од СП во Египет Прочитај повеќе

Данска чува „круна“, напаѓаат „трите круни“ – Шведска сака прекин на постот

Последен ден на Светското ракометно првенство за мажи во Египет. На програмата 2 дуели, оној за бронза меѓу Франција и …

Данска чува „круна“, напаѓаат „трите круни“ – Шведска сака прекин на постот Прочитај повеќе

Најдобрите 4 тргнуваат по медалите–полуфинален ден на СП во Египет

Ракометниот Мундијал во Египет влегува во завршна фаза, денеска е ден за полуфинални двобои, а борбата за медал ќе ја …

Најдобрите 4 тргнуваат по медалите–полуфинален ден на СП во Египет Прочитај повеќе

Чупиќ: Данска и Норвешка најголеми фаворити за финале, ќе решава една топка

Хрватскиот ракометар Иван Чупиќ, десното крило на скопски Вардар по враќањето на својата селекција во татковината ги искажа импресиите по …

Чупиќ: Данска и Норвешка најголеми фаворити за финале, ќе решава една топка Прочитај повеќе

Египет 2021: Полска го здроби Уругвај, „гаучосите“ ги надмудрија „самураите“

Јужноамериканската селекција на Уругвај претрпе висок и убедлив пораз од селекцијата на Полска во главната групна фаза на ракометниот Мундијал …

Египет 2021: Полска го здроби Уругвај, „гаучосите“ ги надмудрија „самураите“ Прочитај повеќе

Резервистот Швајцарија ги фати „рибарите в мрежа“, 20-18

Резервистот на овој ракометен Мундијал, селекцијата на Швајцарија предводена од маестралниот Енди Шмит ја изненади селекцијата на Исланд во рамки …

Резервистот Швајцарија ги фати „рибарите в мрежа“, 20-18 Прочитај повеќе

Финишот на полувремето кобен за Македонија, пораз од Словенија со 21-31

Добрите две третини од првиот дел од мечот меѓу Македонија и Словенија во рамки на главната фаза од ракометниот Мундијал …

Финишот на полувремето кобен за Македонија, пораз од Словенија со 21-31 Прочитај повеќе

Јапонците се мајстори за неизвесни мечеви, 30-29 со Ангола за следна фаза

Ракометарите на Јапонија во третото коло од групата Ц со 30-29 ја совладаа селекцијата на Ангола, во рамки на Мундијалот …

Јапонците се мајстори за неизвесни мечеви, 30-29 со Ангола за следна фаза Прочитај повеќе

Scroll to Top