Top Sport

навивачи

ВИДЕО: Голема тепачка на навивачите на Партизан и на Војводина, објавена снимка од апсењата

Навивaчите на Војводина и на Партизан вчера имаа жестока пресметка во Нови Сад. Тепачката се случи пред вчерашниот дуел на …

ВИДЕО: Голема тепачка на навивачите на Партизан и на Војводина, објавена снимка од апсењата Прочитај повеќе

Борусија Дортмунд казнети 62.000 евра за спектакуларната пиротехника (видео)

Германската фудбалска федерација (ДФБ) ја казни Борусија Дортмунд огромни 62.000 евра за пиротехничкото шоу кое навивачите го направија на гостувањето …

Борусија Дортмунд казнети 62.000 евра за спектакуларната пиротехника (видео) Прочитај повеќе

Сандерленд со речиси 8.000 гостински навивачи во третата лига! (видео)

На „Боксинг деј“, англискиот третолигаш Сандерленд постави нов рекорд за посетеност на меч од Лига 1 со 46.039 гледачи на …

Сандерленд со речиси 8.000 гостински навивачи во третата лига! (видео) Прочитај повеќе

Јунајтед со „Бундеслига рецепт“ за подобра атмосфера на „Олд Трафорд“

Манчестер јунајтед имаат во план неколку мерки за да ја подобрат атмоферата на „Олд Трафорд“, откако менаџерот Жозе Мурињо неколку …

Јунајтед со „Бундеслига рецепт“ за подобра атмосфера на „Олд Трафорд“ Прочитај повеќе

Scroll to Top