Top Sport

Николоз Басилашвили

По заканите за тужби, Басилашвили го освои Минхен, доби БМВ!

Грузиецот Николоз Басилашвили ја освои својата петта АТП титула и втора оваа година, откако без да загуби сет триумфираше на …

По заканите за тужби, Басилашвили го освои Минхен, доби БМВ! Прочитај повеќе

Бизнисмен тврди дека ја направил кариерата на Басилашвили, бара 30 отсто од неговата заработувачка

Најдобриот грузиски тенисер, Николоз Басилашвили, повторно се наоѓа пред судски процес, откако бизнисменот Иракли Качарава бара од него да му …

Бизнисмен тврди дека ја направил кариерата на Басилашвили, бара 30 отсто од неговата заработувачка Прочитај повеќе

Федерер пропушти меч-поен, камбекот заврши со пораз од Басилашвили

Грузискиот тениски ветеран, Николоз Басилашвили се врати од сет негатива за да стави крај на камбекот на Роџер Федерер на …

Федерер пропушти меч-поен, камбекот заврши со пораз од Басилашвили Прочитај повеќе

Грузискиот тенисер Басилашвили уапсен, ја претепал поранешната сопруга

Најдобриот грузиски тенисер, светскиот број 27., Николоз Басилашвили е уапсен во Тбилиси поради семејно насилство и одредена му е кауција …

Грузискиот тенисер Басилашвили уапсен, ја претепал поранешната сопруга Прочитај повеќе

Басилашвили ја одбрани титулата на АТП турнирот во Хамбург

Грузискиот тенисер, Николоз Базилашвили вторпат по ред го освојува трофејот на АТП тенискиот турнир од серијата 500 во германскиот град …

Басилашвили ја одбрани титулата на АТП турнирот во Хамбург Прочитај повеќе

Scroll to Top