Top Sport

Норвешка – ракометна репрезентација

Даниел Душебаев херој на Шпанија за голема победа над Норвешка, Данците ја декласираа Унгарија

Шпанија ќе се соочи со Данска во првото полуфинале на Светското првенство во ракомет, откако „фуријата“ во еден невозможен меч, …

Даниел Душебаев херој на Шпанија за голема победа над Норвешка, Данците ја декласираа Унгарија Прочитај повеќе

Данска и Норвешка ги обезбедија првите места, познати четврт-финалните двојки

Данска избегна секакви „математики“ и лесно со 30:25 беше подобра од Египет за да го добие можеби најлесниот противник во …

Данска и Норвешка ги обезбедија првите места, познати четврт-финалните двојки Прочитај повеќе

Данците „спасија“ реми со Хрватска, несфатлив колапс на Србија против Норвешка

Хрватска не успеа да направи подвиг и да ги победи фаворизираните Данци во првото големо дерби на Светското првенство во …

Данците „спасија“ реми со Хрватска, несфатлив колапс на Србија против Норвешка Прочитај повеќе

Холанѓаните пристојно ја намачија Норвешка, високи победи за Хрватска и Србија

Норвешка го обезбеди првото место во групата Ф во првата фаза на Светското првенство во Полска и Шведска, откако мораше …

Холанѓаните пристојно ја намачија Норвешка, високи победи за Хрватска и Србија Прочитај повеќе

Македонија декласирана од Норвешка, но пред себе имаме поважни битки

Македонската ракометна репрезентација не успеа да биде рамноправен противник на силната репрезентација на Норвешка во својот прв меч на Светското …

Македонија декласирана од Норвешка, но пред себе имаме поважни битки Прочитај повеќе

Норвешка има +7 против Македонија по првите половина час!

Стартот на Светското првенство во ракомет во Полска и Шведска за македонската ракометна репрезентација можеше да почне и подобро, откако …

Норвешка има +7 против Македонија по првите половина час! Прочитај повеќе

Јагуриновски: Ќе се обидеме да ја изненадиме Норвешка

Ракометната репрезентација на Македонија во подмладен состав вечерва го почнува настапот на Светското првенство. Норвежаните се можеби преголем залак за …

Јагуриновски: Ќе се обидеме да ја изненадиме Норвешка Прочитај повеќе

Норвежанките први во полуфинале по фантастичната победа над Словенија

Норвешка е првата репрезентација која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското првенство во ракомет, откако во многу интересен меч стигнаа …

Норвежанките први во полуфинале по фантастичната победа над Словенија Прочитај повеќе

Скандинавките пресилни за Хрватска и Србија

Aктуелните шампионки, Норвешка го започнаа Европското првенство со убедлива 32:23 победа над Хрватска, а ниту во вториот сканинавско-балкански дуел немаше …

Скандинавките пресилни за Хрватска и Србија Прочитај повеќе

Секогаш има што да се научи од Норвешка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Женската ракометна репрезентација на Македонија загуби од актуелниот европски и светски шампион Норвешка со 18:24 во ЕХФ Еврокупот. Македонските ракометарки …

Секогаш има што да се научи од Норвешка (ФОТОГАЛЕРИЈА) Прочитај повеќе

Scroll to Top