Top Sport

новак ѓоковиќ

Најголем портрет на Новак Ѓоковиќ (галерија+видео)

Српскиот архитект и уличен уметник, Андреј Јосифовски-Пијаниста го креираше најголемиот портрет на светот на светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ, …

Најголем портрет на Новак Ѓоковиќ (галерија+видео) Прочитај повеќе

Епидемиологот Радовановиќ: Српските власти го излажаа Ѓоковиќ

Српскиот епидемиолог Зоран Радовановиќ смета дека светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ не смее единствен да ја понесе вината за …

Епидемиологот Радовановиќ: Српските власти го излажаа Ѓоковиќ Прочитај повеќе

Ѓоковиќ се брани со религиозна поука и со порака за Косово

Новак Ѓоковиќ првпат беше активен на социјалните мрежи по бурата критики кои ги доживеа по хаосот со организацијата на неговата …

Ѓоковиќ се брани со религиозна поука и со порака за Косово Прочитај повеќе

Бекер во одбрана на Ноле: И јас имав 30 години и сакав да уживам со пријателите

Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ со денови е мета на критики за организацијата на „Адрија тур“ кој беше откажам минатата …

Бекер во одбрана на Ноле: И јас имав 30 години и сакав да уживам со пријателите Прочитај повеќе

Кирјос ликува што Ѓоковиќ и Иванишевиќ се позитивни на Ковид 19 (фото)

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос обожува да фрла „отровни стрели“ на сметка на Новак Ѓоковиќ. Контроверзниот тенисер беше меѓу првите кои …

Кирјос ликува што Ѓоковиќ и Иванишевиќ се позитивни на Ковид 19 (фото) Прочитај повеќе

Дона Векиќ со поддршка за Ѓоковиќ: Жал ми е за Новак!

Додека бројни светски медиуми го критикуваат најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ поради организирањето на „Адрија тур“ поради што …

Дона Векиќ со поддршка за Ѓоковиќ: Жал ми е за Новак! Прочитај повеќе

Менаџерот на Димитров контра таткото на Ноле, вината e кај организаторите

Таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан го обвини бугарскиот тенисер, Григор Димитров дека болен дошол на „Адрија тур“, по што следуваше …

Менаџерот на Димитров контра таткото на Ноле, вината e кај организаторите Прочитај повеќе

Scroll to Top