Top Sport

Олимпијакос

ПАОК ја загуби битката со Олимпијакос на теренот, сега следува судската битка (видео)

Рестартот на фудбалот во Грција започна со големото дерби помеѓу ПАОК и Олимпијакос на „Тумба“ во Солун, каде што гостите …

ПАОК ја загуби битката со Олимпијакос на теренот, сега следува судската битка (видео) Прочитај повеќе

Наместен натпреварот Атромитос-Олимпијакос, казните ќе бидат жестоки

Грчкиот фудбалски клуб Олимпијакос е обвинет дека во 2015 година го лажирал натпреварот против Атромитос. Медиумите во земјата објавија дека …

Наместен натпреварот Атромитос-Олимпијакос, казните ќе бидат жестоки Прочитај повеќе

Ниту „ножичките“ на Обамејанг не го спасија Арсенал од Олимпијакос! (видео)

Капитенот Пјер-Емерик Обамејанг постигна фантастичен гол со „ножички“ во 113. минута од продолжението, но ниту тоа не беше доволно да …

Ниту „ножичките“ на Обамејанг не го спасија Арсенал од Олимпијакос! (видео) Прочитај повеќе

„Тумба“ гореше, но ПАОК загуби дома првпат по речиси три години (видео)

Олимпијакос со 1:0 славеше на гости кај ПАОК во дербито на 25. коло на грчката Суперлига за да се одвои …

„Тумба“ гореше, но ПАОК загуби дома првпат по речиси три години (видео) Прочитај повеќе

ЛЕ: „Малиот“ Хаџи стана херој на Ренџерс, победи за Арсенал и Рома (видео)

Фаворитите Рома и Арсенал имаа минимални победи во своите први мечеви од 1/16 финалето на Лига Европа, Вулверхемптон го прегази …

ЛЕ: „Малиот“ Хаџи стана херој на Ренџерс, победи за Арсенал и Рома (видео) Прочитај повеќе

Гореше Пиреја, Олимпијакос подобар од ПАО за врв на табелата (видео)

Фудбалерите на Олимпијакос го победија лутиот ривал, Панатинаикос со минимални 1-0 во рамки на 17 коло од првата лига во …

Гореше Пиреја, Олимпијакос подобар од ПАО за врв на табелата (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Атлетико се последниот патник во осминафиналето, ждрепката во понеделник (видео)

Атлетико Мадрид се последниот 16-ти клуб кој се пласираше во нокаут фазата на Лигата на шампионите, откако во последното коло …

ЛШ: Атлетико се последниот патник во осминафиналето, ждрепката во понеделник (видео) Прочитај повеќе

Олимпијакос со „шамар“ за Мурињо и Тотенхем, Реал води против ПСЖ (видео)

Ако првиот меч на Жозе Мурињо во Премиер лигата како тренер на Тотенхем помина одлично, првите 20 минути од дебито …

Олимпијакос со „шамар“ за Мурињо и Тотенхем, Реал води против ПСЖ (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top