Top Sport

Олимпик Марсеј

(Видео) И без Мбапе, ПСЖ доминираше во францускиот „Ле класик“

Пари Сен-Жермен, по неочекуваниот пораз од Ница во претходното коло, се созеде и стигна до импресивна и доминантна 4:0 победа …

(Видео) И без Мбапе, ПСЖ доминираше во францускиот „Ле класик“ Прочитај повеќе

(Видео) Неславно европско деби за Брајтон, реми со шест гола меѓу Ајакс и Марсеј

Брајтон на Роберто де Ѕерби е една од атракциите во Премиерлигата, но очигледно е дека за Европа им треба малку …

(Видео) Неславно европско деби за Брајтон, реми со шест гола меѓу Ајакс и Марсеј Прочитај повеќе

Ждреб за Лига Европа: Ајакс, Олимпик Марсеј и Брајтон во „групата на смртта“

Три поранешни европски прваци, Ливерпул, Олимпик Марсеј и Ајакс, ќе играат оваа сезона во групната фаза од Лигата на Европа. …

Ждреб за Лига Европа: Ајакс, Олимпик Марсеј и Брајтон во „групата на смртта“ Прочитај повеќе

Хоакин Кореа ќе заврши во Марсеј, Алексис Санчез ќе се врати во Интер?

Хоакин Коре ќе се приклучи на Олимпик Марсеј на позајмица, додека чилеанскиот ветеран Алексис Санчез ќе се врати во Интер …

Хоакин Кореа ќе заврши во Марсеј, Алексис Санчез ќе се врати во Интер? Прочитај повеќе

Scroll to Top