Руџери до Меси: Не играј за Барселона, чувај се за СП

Оскар Руџери, аргентинската фудбалска икона која им го донесе вториот светски трофеј во 1986 година, му прати порака на Лионел …

Руџери до Меси: Не играј за Барселона, чувај се за СП Прочитај повеќе