Top Sport

Палестина – фудбалска репрезентација

Селекторот на Палестина го нарече новинарот курва и си замина од прес-конференцијата (видео)

Селекторот на фудбалската репрезентација на Палестина, Нуредин Улд Али направи вистинско шоу на прес-конференцијата по 2:1 поразот од Сингапур во …

Селекторот на Палестина го нарече новинарот курва и си замина од прес-конференцијата (видео) Прочитај повеќе

ФИФА го казни палестинскиот шеф за повикот да се горат дресови на Меси (видео)

Светската фудбалска федерација (ФИФА) му одреди едногодишна суспензија на Џибрил Раџуб, претседателот на Палестинската фудбалска федерација, откако тој повикувал на …

ФИФА го казни палестинскиот шеф за повикот да се горат дресови на Меси (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top