Top Sport

Педи Пимблет

УФЦ: Пимблет продолжи со победничката серија со контроверзна одлука

Британската УФЦ ѕвезда, Педи Пимблет остана непоразен во октагонот, откако на УФЦ 282 доби контроверзна победа на поени над Џеред …

УФЦ: Пимблет продолжи со победничката серија со контроверзна одлука Прочитај повеќе

Ја имаме новата УФЦ ѕвезда – Пимблет го „здроби“ противникот во дебито

Педи Пимблет, новакот во УФЦ серијата кој беше на насловните страници пред својот прв меч како еден од највозбудливите млади …

Ја имаме новата УФЦ ѕвезда – Пимблет го „здроби“ противникот во дебито Прочитај повеќе

Ѕвездата Пимблет уште не дебитирал во УФЦ, удри по Хабиб и Мекгрегор

Педи Пимблет, британската ММА ѕвезда кој уште не дебитирал во УФЦ кафезот, влезе во напад на најголемите ѕвезди на спортот, …

Ѕвездата Пимблет уште не дебитирал во УФЦ, удри по Хабиб и Мекгрегор Прочитај повеќе

Scroll to Top