Top Sport

ПМФЛ

Шкупи триумфално во дербито, Ренова со „празни раце“ од Чаир

Лидерот на табелата во ПМФЛ, скопски Шкупи славеше победа со 2-1 на денешниот дуел со второпласираниот тим на табелата – …

Шкупи триумфално во дербито, Ренова со „празни раце“ од Чаир Прочитај повеќе

ПМФЛ – дури четири екипи по 7. коло имаат по 14 бода на врвот на табелата

Интересно првенство во ПМФЛ е пред нас, ако се земе во предвид фактот што по 7 одиграни кола дури четири …

ПМФЛ – дури четири екипи по 7. коло имаат по 14 бода на врвот на табелата Прочитај повеќе

ПМФЛ: Академија Пандев преку Македонија ЃП до врвот на табелата

Во шестото коло во Првата македонска фудбалска лига на распоредот беа пет средби. Во Струмица, екипата на Академија Пандев со …

ПМФЛ: Академија Пандев преку Македонија ЃП до врвот на табелата Прочитај повеќе

Вардар со пораз се пресели во Втора лига – „балистите“ влегоа на стадионот во Тетово

Заврши сезоната во Првата македонска фудбалска лига. Од порано беа познати шампионот, екипите кои ќе ја претставуваат земјава во европските …

Вардар со пораз се пресели во Втора лига – „балистите“ влегоа на стадионот во Тетово Прочитај повеќе

Силекс се радуваше против Академија Пандев, чекор плус за опстанок во ПМФЛ

Фудбалерите на Силекс во Кратово денеска со 3-2 го совладаа струмичкиот ривал Академија Пандев во рамки на 29. коло во …

Силекс се радуваше против Академија Пандев, чекор плус за опстанок во ПМФЛ Прочитај повеќе

Голеада на „Тодор Проески“ – Васоски му пресуди на „својот“ Вардар во Струмица

Одличен меч со дури 4 погодоци одиграа попладнево градските ривали Работнички и Македонија ЃП на нашиот најголем стадион во Скопје. …

Голеада на „Тодор Проески“ – Васоски му пресуди на „својот“ Вардар во Струмица Прочитај повеќе

Работнички изненаден на свој терен од Академија Пандев, 0:2

Скопски Работнички денеска на нашиот најголем фудбалски стадион беше непријатно изненаден од струмичка Академија Пандев, пораз од 2-0 во рамки …

Работнички изненаден на свој терен од Академија Пандев, 0:2 Прочитај повеќе

Работнички застана на патот на Шкендија, Шкупи профитираше од Кратово

Скопски Работнички одигра нерешено 0-0 против лидерот на табелата во ПМФЛ, тетовска Шкендија на денешниот меч од 21. коло одигран …

Работнички застана на патот на Шкендија, Шкупи профитираше од Кратово Прочитај повеќе

Scroll to Top