Top Sport

Пол Гаскоњ

(Видео) Пол Гаскоњ го бакна британскиот принц Вилијам

Принцот од Велс, Вилијам имаше неочекувана средба со фудбалската легенда Пол Гаскоњ, кој имаше пријатен разговор со наследникот на британската …

(Видео) Пол Гаскоњ го бакна британскиот принц Вилијам Прочитај повеќе

Пол Гаскоњ со „незапирлив“ удар за легендите на Ренџерс!

Легендарниот англиски фудбалер Пол Гаскоњ беше гласно поздравен од фановите на неговиот поранешен клуб Глазгов Ренџерс, откако влезе во игра …

Пол Гаскоњ со „незапирлив“ удар за легендите на Ренџерс! Прочитај повеќе

Гаскоњ учествува во италијанското реално шоу „Островот на славните“

Пол Гаскоњ од деновите кога настапуваше за Лацио останува голема ѕвезда во Италија, и тоа го потврди со учеството на …

Гаскоњ учествува во италијанското реално шоу „Островот на славните“ Прочитај повеќе

Тим на играчи со голем потенцијал, ама без преголем ефект – Касано е водачот

Угледниот спортски магазин „Франс фудбал“ во своето последно издание одлучи да се позанимава со фудбалерите кои имаа голем потенцијал, но …

Тим на играчи со голем потенцијал, ама без преголем ефект – Касано е водачот Прочитај повеќе

Гаскоњ повторно шокира: Физички се изживувал над мртвото тело на својот татко

Пол Гаскоњ (53), лудата глава на англискиот фудбал, поранешна ѕвезда на Евертон, Њукасл, Тотенхем, Лацио…ја шокирал јавноста со една изјава …

Гаскоњ повторно шокира: Физички се изживувал над мртвото тело на својот татко Прочитај повеќе

„Ферги ме нарекува будала, а што се неговите Фердинанд, Гигс, Руни“

Пол Гаскоњ веројатно е најконтроверзниот англиски фудбалер на сите времиња. Мајстор со топката кој никогаш не ги достигнал височините за …

„Ферги ме нарекува будала, а што се неговите Фердинанд, Гигс, Руни“ Прочитај повеќе

Scroll to Top