Top Sport

полумаратон

Ивановски со нов национален рекорд стана балкански шампион во полумаратон

Дарио Ивановски триумфираше на Балканското првенство во полумаратон во Тирана, Албанија, поставувајќи време од 1:04.65, што претставува нов македонски рекорд. …

Ивановски со нов национален рекорд стана балкански шампион во полумаратон Прочитај повеќе

Рут Чепнгетич со нов светски рекорд во полумаратонот

Кенијката Рут Чепнгетич стигна до светскиот рекорд во женскиот полумаратон во Истаснбул, постигнувајќи фантастично време од 1:04:02, за 29 секунди …

Рут Чепнгетич со нов светски рекорд во полумаратонот Прочитај повеќе

Дарио Ивановски победи на полумаратонот во Белград

Дарио Ивановски повторно триумфираше на полумаратонската трка, која е дел од маратонот во Белград. Ивановски, денес, победи на патеката долга …

Дарио Ивановски победи на полумаратонот во Белград Прочитај повеќе

Scroll to Top