Top Sport

preporacano

Жорди Алба, конечно, добил возачка дозвола – досега татко му го носел на тренинзи!

Фудбалерот на Барселона, Жорди Алба, конечно ја добил својата возачка дозвола на 31 година, по што неговиот татко Мигуел ќе …

Жорди Алба, конечно, добил возачка дозвола – досега татко му го носел на тренинзи! Прочитај повеќе

Дабовиќ: Ме донесоа во клубот само бидејќи претседателот сакаше да спие со мене

Поранешната српска кошаркарка Милица Дабовиќ тврди дека била донесена во еден грчки клуб само бидејќи претседателот  на клубот сакал да …

Дабовиќ: Ме донесоа во клубот само бидејќи претседателот сакаше да спие со мене Прочитај повеќе

Најголем портрет на Новак Ѓоковиќ (галерија+видео)

Српскиот архитект и уличен уметник, Андреј Јосифовски-Пијаниста го креираше најголемиот портрет на светот на светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ, …

Најголем портрет на Новак Ѓоковиќ (галерија+видео) Прочитај повеќе

Навивач на Манчестер јунајтед загубил работата поради селфи со Ријад Марез

Крег Вилис, навивач на Манчестер јунајтед, ја загуби работата по првиот ден откако си направил селфи со крилото на Манчестер …

Навивач на Манчестер јунајтед загубил работата поради селфи со Ријад Марез Прочитај повеќе

Му се потсмеваат за Пјаниќ за каталонскиот јазик: Шта болан рече? (видео)

Миралем Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона, и откако призна дека секогаш сакал да настапува за каталонскиот клуб, реши на …

Му се потсмеваат за Пјаниќ за каталонскиот јазик: Шта болан рече? (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top