Top Sport

ПТПА

Ѓоковиќ: Тенисот треба да се организира по урнекот на НБА

Новак Ѓоковиќ, најдобриот светски тенисер и сопственик на 24 грен слем титули, повторно проговори за Здружението на професионални тенисери (ПТПА) …

Ѓоковиќ: Тенисот треба да се организира по урнекот на НБА Прочитај повеќе

Били Џин Кинг контра Ѓоковиќ: Не знам колку тенисерки ќе сакаат да го следат

Поранешната светска тенисерка број 1, Били Џин Кинг влезе во напад на Новак Ѓоковиќ и неговата Асоцијација на професионални тенисери …

Били Џин Кинг контра Ѓоковиќ: Не знам колку тенисерки ќе сакаат да го следат Прочитај повеќе

АТП во војна со Ѓоковиќ: Ќе направиме сè да ги сопреме ПТПА

Асоцијацијата на тениски професионалци (АТП), ветуваат дека ќе направат сè што во нивна можност да ја стопираат ПТПА организацијата на …

АТП во војна со Ѓоковиќ: Ќе направиме сè да ги сопреме ПТПА Прочитај повеќе

Scroll to Top