Top Sport

Рафаел Надал

Еванс: Новак и Рафа да не бараат изговори, мора да играат во Њујорк

Британскиот тенисер број 1, Ден Еванс вели дека Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал имаат обврска да играат на САД опен …

Еванс: Новак и Рафа да не бараат изговори, мора да играат во Њујорк Прочитај повеќе

Надал ја откри тајната на успехот на Големата тројка

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја открил тајната на успехот на Големата тројка. Вториот светски рекет минатата недела започнал со тренинзите …

Надал ја откри тајната на успехот на Големата тројка Прочитај повеќе

Надал одби Инстаграм разговор со Кирјос: Нека се забавува со своите врсници

Светскиот рекет број 2, Рафаел Надал ја одби понудата на Ник Кирјос да имаат разговор во живо преку Инстаграм, велејќи …

Надал одби Инстаграм разговор со Кирјос: Нека се забавува со своите врсници Прочитај повеќе

Кирјос преку Инстаграм сака да ги реши „проблемите“ со Надал

Австралискиот тенисер Ник Кирјос го повика Рафаел Надал на разговор на Инстаграм во живо во обид да ги надминат несогласувањата …

Кирјос преку Инстаграм сака да ги реши „проблемите“ со Надал Прочитај повеќе

Scroll to Top