ЗОИ Пјонгчанг: Солидно издание на Тодоровска, златото за Хага

Норвежанката Рагнхилд Хага го освои златниот медал во крос-кантри трката на 10 километри на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. На …

ЗОИ Пјонгчанг: Солидно издание на Тодоровска, златото за Хага Прочитај повеќе