Работнички се засили со Нигериецот Рашид Содик

Нигерискиот интернационалец Рашид Содик е најновото засилување за Работнички, објави македонскиот прволигаш. Тој потпиша двегодишен договор и веднаш се вклучува …

Работнички се засили со Нигериецот Рашид Содик Прочитај повеќе