Почина легендарниот голман на Ливерпул, Реј Клеменс

Поранешниот голман на Ливерпул и англиската репрезентација, Реј Клеменс почина на 72 години. Клеменс беше еден од најдобрите англиски голмани …

Почина легендарниот голман на Ливерпул, Реј Клеменс Прочитај повеќе