Top Sport

Ризеспор

Галатасарај со луда победа кај Ризеспор во 100. минута од мечот!

Галатасарај на Фатих Терим стигна до апсолутно неверојатна победа од 3:2 на гостувањето кај Ризеспор, обезбедена во дури 100. минута …

Галатасарај со луда победа кај Ризеспор во 100. минута од мечот! Прочитај повеќе

„Потоп“ за Галата на брегот на Црното Море, го загубија голманот и мечот со Ризеспор (видео)

Рестартот на Турската Суперлига не почна најдобро за актуелниот шампион, Галатасарај, откако на гостувањето на брегот на Црното Море во …

„Потоп“ за Галата на брегот на Црното Море, го загубија голманот и мечот со Ризеспор (видео) Прочитај повеќе

Башакшехир со пенал извлекуваше реми, Галата сега на само три поени (видео)

Башакшехир со голот на Един Вишќа од пенал во 95. минута успеа да „извлече“ 1:1 реми против Ризеспор за да …

Башакшехир со пенал извлекуваше реми, Галата сега на само три поени (видео) Прочитај повеќе

Полош и од Кепа: Ја зел топката од соиграч, дал гол од пенал и тргнал да се тепа со тренерот (видео)

Се потсетуваме на лудориите на Камерунецот, Леонард Квеуке, како доказ дека имало и полош пример на недисциплина и непочитување од …

Полош и од Кепа: Ја зел топката од соиграч, дал гол од пенал и тргнал да се тепа со тренерот (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top