Синер за првпат во полуфиналето на Вимблдон

Италијанецот Јаник Синер стигна до своето прво полуфинале на еден гренд слем, откако со 6:4/3:6/6:2/6:2 го совлада Роман Сафјулин, за …

Синер за првпат во полуфиналето на Вимблдон Прочитај повеќе