Top Sport

Роналд Куман

Куман го предупреди Гравенберх: Не можеш кога сакаш да доаѓаш со Холандија

Холандскиот селектор Роналд Куман го нападна новото засилување на Ливерпул, Рајан Гравенберх, кој одби повик да настапи за У-21 репрезентацијата …

Куман го предупреди Гравенберх: Не можеш кога сакаш да доаѓаш со Холандија Прочитај повеќе

Куман: Гундоган и Левандовски стареат, клубот не размислува за иднината

Поранешниот тренер на Барселона, Роналд Куман, на голф турнир во Барселонана голф турнирот истакна дека не му се допаѓа стратегијата …

Куман: Гундоган и Левандовски стареат, клубот не размислува за иднината Прочитај повеќе

Куман стана холандски селектор и вети „поинаков напаѓачки стил“ од тој на Ван Гал

Роналд Куман официјално ја презеде селекторската позиција во холандската репрезентација, ветувајќи дека „оранје“ повторно ќе играт атрактивен и напаѓачки фудбал, …

Куман стана холандски селектор и вети „поинаков напаѓачки стил“ од тој на Ван Гал Прочитај повеќе

Суарез: Сакам Куман да ми каже зошто ме шутна од Барселона

Луис Суарез ужива во својата татковина, во дресот на Насионал, подготвувајќи се за претстојното Светско првенство во Катар. Во интервју …

Суарез: Сакам Куман да ми каже зошто ме шутна од Барселона Прочитај повеќе

Куман го избра идеалниот состав на Барса на сите времиња: Немаше место за Марадона, Роналдо, Ромарио…

Роналд Куман го состави идеалниот тим на Барселона и изостави некои големи имиња. За поранешниот играч и тренер на каталонскиот …

Куман го избра идеалниот состав на Барса на сите времиња: Немаше место за Марадона, Роналдо, Ромарио… Прочитај повеќе

Рики Пуиг не можеше да ја скрие радоста од отказот на Куман

Заминувањето на Роналд Куман од тренерската позиција во Барселона не изненади никого, и очигледно, израдува многу фудбалери кои сметаа дека …

Рики Пуиг не можеше да ја скрие радоста од отказот на Куман Прочитај повеќе

Пјаниќ по отказот на Куман: Треба да знаеш кога да ги пуштиш гом.ата!

По долгоочекуваниот отказ кој го доби Роналд Куман во Барселона, со интересна порака на социјалните мрежи се јави репрезентативецот на …

Пјаниќ по отказот на Куман: Треба да знаеш кога да ги пуштиш гом.ата! Прочитај повеќе

Scroll to Top