Top Sport

Роналдињо

Касерес призна: Ми нудеа пари да го „скршам“ Роналдињо!

Аргентинскиот фудбалер Фернандо Касерес е еден од најдобрите дефанзивци кои ги имале „гаучосите“. Тој во текот на кариерата, освен за …

Касерес призна: Ми нудеа пари да го „скршам“ Роналдињо! Прочитај повеќе

Роналдињо се „отвори“ за куќниот притвор: Вечна благодарност до Барселона

Бразилската фудбалска легенда Роналдињо признава дека поминал „долги 60 дена“, давајќи интервју во куќен притвор во Парагвај пред неговото судење …

Роналдињо се „отвори“ за куќниот притвор: Вечна благодарност до Барселона Прочитај повеќе

Роналдињо му кажал: Еве ти го дресот, немој да ме маваш повеќе

Аргентинскиот дефанзивец Пабло Алварез открива една интересна анегдота за дуелите со безвременскиот Роналдињо во Серија А. Алварез помина три сезони …

Роналдињо му кажал: Еве ти го дресот, немој да ме маваш повеќе Прочитај повеќе

Роналдињо го чекале во Манчестер, тој заминал во Барселона

Роналдињо беше најголемата ѕвезда во летниот преоден рок во 2003 година. Бразилецот тогаш од ПСЖ се пресели во Барселона. Малку …

Роналдињо го чекале во Манчестер, тој заминал во Барселона Прочитај повеќе

Популарниот „носач на ковчези“: Би било чест да го однесам Роналдињо во гроб!

Бенџамин Ајду, човекот зад едно од најпопуларните Интернет-мемиња во 2020 година вели дека би бил почестен да го однесе Роналдињ …

Популарниот „носач на ковчези“: Би било чест да го однесам Роналдињо во гроб! Прочитај повеќе

Само Роналдињо можел да има клаузула за „два дена забава неделно“ во својот договор

Роналдињо е несомнено легенда по неговите фудбалски достигнувања, но тој успеа да изгради исто толку голема репутација со својот животен …

Само Роналдињо можел да има клаузула за „два дена забава неделно“ во својот договор Прочитај повеќе

Роналдињо во Парагвај сакал да го прошири својот нелегален бизнис со коцкарници?

Во време на фудбалска суша поради корона вирусот, фановите се „забавуваа“со приказната околу Роналдињо и неговата затворска казна во Парагвај, …

Роналдињо во Парагвај сакал да го прошири својот нелегален бизнис со коцкарници? Прочитај повеќе

Scroll to Top