Top Sport

Роналдо

Роналдо: Да имав буџет како Реал Мадрид, веднаш ќе го купев Мбапе

Легендата на бразилскиот фудбал и мнозински сопственик на Реал Валјадолид, Роналдо Назарио призна дека Килијан Мбапе е неговото „засилување од …

Роналдо: Да имав буџет како Реал Мадрид, веднаш ќе го купев Мбапе Прочитај повеќе

Пред 17 години, Роналдо Назарио им даде три гола и доби аплаузи на „Олд Трафорд“ (видео)

Роналдо Луис Назарио неодамна призна дека негов омилен фудбалски момент во богатата кариера беше пред точно 17 години на „Олд …

Пред 17 години, Роналдо Назарио им даде три гола и доби аплаузи на „Олд Трафорд“ (видео) Прочитај повеќе

Не му кажувајте на Кристијано дека јас сум вистинскиот Роналдо

Еден од најдобрите напаѓачи во фудбалската историја Луис Назарио да Лима Роналдо разговарал на Инстаграм со капитенот на шампионската генерација …

Не му кажувајте на Кристијано дека јас сум вистинскиот Роналдо Прочитај повеќе

Фризурата на стариот Роналдо се враќа во мода? Брејтвајт со нов имиџ

Седењето дома и гледањето на стари фудбалски видеа очигледно има и своја лоша страна – луѓето се инспирирани од стилот …

Фризурата на стариот Роналдо се враќа во мода? Брејтвајт со нов имиџ Прочитај повеќе

Кутрото дете! Сакаше фризура како Кристијано, а доби стил како бразилскиот Роналдо (видео)

Карантинот поради корона вирусот некои деца ќе го паметат долго, како овој млад навивач на Челси кој од својот татко …

Кутрото дете! Сакаше фризура како Кристијано, а доби стил како бразилскиот Роналдо (видео) Прочитај повеќе

Костакурта за бразилскиот Роналдо: Тој беше серко, сите не „моташе“

Алесандро Костакурта, легендарниот долговечен дефанзивец на Милан во интервју за „Скај спорт Италија“ зборуваше за бразилскиот Роналдо, човекот кој најтешко …

Костакурта за бразилскиот Роналдо: Тој беше серко, сите не „моташе“ Прочитај повеќе

Роналдињо е импресиониран: Мартинели наликува на Роналдо! (видео)

Бразилската фудбалска легенда, Роналдињо вели дека гледа огромна сличност помеѓу младиот фудбалер на Арсенал, Габриел Мартинели и уште еден бразилски …

Роналдињо е импресиониран: Мартинели наликува на Роналдо! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top