Top Sport

русија2018

Костарика само ги налути белгиските „ѓаволи“ во Брисел (видео)

Белгија со убедлива победа патува на Мундијалот во Русија, откако на стадионот „Крал Бодуен“ со 4:1 ја совладаа Костарика во …

Костарика само ги налути белгиските „ѓаволи“ во Брисел (видео) Прочитај повеќе

Русите носат мустаќи за поддршка на селекторот Черчесов (галерија)

Иако многу малку Руси очекуваат нешто повеќе од нивната репрезентација пред домашното Светско првенство, ТВ-водителот Иван Ургант успеа да ги …

Русите носат мустаќи за поддршка на селекторот Черчесов (галерија) Прочитај повеќе

Бразилската ТВ го расплака Нејмар пред Мундијалот (видео)

Пред заминувањето за Русија за Мундијалот, бразилската ТВ програма „Калдеирао до Хук“ му приреди емотивна епизода на Нејмар, откако го …

Бразилската ТВ го расплака Нејмар пред Мундијалот (видео) Прочитај повеќе

Нигеријците повторно во стил! (галерија)

Откако нивниот (навистина фантастичен) дрес руши рекорди според продажбата, нигериската фудбалска репрезентација повторно изненади, овојпат со своите костуми со кои …

Нигеријците повторно во стил! (галерија) Прочитај повеќе

Баслер: Озил е преценет и не треба да биде во стартниот состав

Откако актуелните светски шампиони, Германија остварија само една победа во последните пет натпревари (и тоа 2:1 против Саудиска Арабија), се …

Баслер: Озил е преценет и не треба да биде во стартниот состав Прочитај повеќе

Scroll to Top