Top Sport

Садио Мане

„Црвените“ со богат договор го убедуваат Мане да остане до крајот на кариерата

Ливерпул ќе направат сè да го осигураат Садио Мане и покрај шпекулациите дека Реал Мадрид ќе даде понуда која ќе …

„Црвените“ со богат договор го убедуваат Мане да остане до крајот на кариерата Прочитај повеќе

Мане не сака да остане во Ливерпул долго, вели неговиот соиграч

Садио Мане може да направи трансфер во Реал Мадрид за „година-две“, вели неговиот колега од сенегалската репрезентација Кеита Балде, кој …

Мане не сака да остане во Ливерпул долго, вели неговиот соиграч Прочитај повеќе

Клоп: Првпат не потпишав со Мане бидејќи изгледаше како рапер

Јирген Клоп признава дека не бил премногу импресиониран кога првпат го сретнал својот фудбалер Садио Мане, бидејќи Сенегалецот „изгледал како …

Клоп: Првпат не потпишав со Мане бидејќи изгледаше како рапер Прочитај повеќе

Хачинсон: Салах е толку лош играч, што Клоп веднаш треба да го продаде

Поранешниот фудбалер од средниот ред на Ливерпул, Дон Хачинсон вели дека Јирген Клоп мора да го заддржи во клубот Садио …

Хачинсон: Салах е толку лош играч, што Клоп веднаш треба да го продаде Прочитај повеќе

Како селото на Мане ја славеше неговата награда за најдобар африкански фудбалер (видео)

Вчера во елитниот летен центар Хургада во Египет, ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане првпат во кариерата ја доби награда за …

Како селото на Мане ја славеше неговата награда за најдобар африкански фудбалер (видео) Прочитај повеќе

Садио Мане првпат со наградата за најдобар африкански фудбалер

Ѕвездата на Ливерпул и на сенегалската репрезентација, Садио Мане првпат во кариерата ја доби наградата за најдобар африкански фудбалер, победувајќи …

Садио Мане првпат со наградата за најдобар африкански фудбалер Прочитај повеќе

Scroll to Top