Top Sport

Саша Калајџиќ

Вулверхемптон го потврдија трансферот на Калајџиќ

Вулверхемптон го комплетирааа трансферот на напаѓачот на Штутгарт, Саша Калајџиќ за 15.3 милиони фунти, со што австрискиот репрезентативец станува четврто …

Вулверхемптон го потврдија трансферот на Калајџиќ Прочитај повеќе

Scroll to Top