Top Sport

Сефер Емини

Емини и Николов му донесоа триумф на Сондерјиске

Македонските репрезентативци Иван Николов и Сефер Емини продолжуваат со квалитетни настапи во дресот на Сондерјиске во првенството на Данска. Тие …

Емини и Николов му донесоа триумф на Сондерјиске Прочитај повеќе

Манев: Против Украина да го одиграме најдобриот натпревар

Македонската фудбалска репрезентација се подготвува за квалификацискиот натпревар за ЕП 2024 против Украина кој ќе се одигра в петок на …

Манев: Против Украина да го одиграме најдобриот натпревар Прочитај повеќе

Scroll to Top