Top Sport

Серија А

Интер распродава бодови, пресврт кај Верона, па загубени 2 бода во финишот

Калчолигашот Интер повторно има многу мака да стигна до бодови во Серија А. Водеше со 2-1 се до 86 минута …

Интер распродава бодови, пресврт кај Верона, па загубени 2 бода во финишот Прочитај повеќе

Удинезе го закопа СПАЛ и избега од опасна зона, за Нестор-гол десетина минути

Екипата на Удинезе како гостин славеше убедлива победа 0-3 против „фенерџијата“ во Серија А, екипата на СПАЛ во рамки на …

Удинезе го закопа СПАЛ и избега од опасна зона, за Нестор-гол десетина минути Прочитај повеќе

Наполи ја „турна“ Џенова кон Серија Б, Пандев овојпат немоќен (видео)

Условно речено „македонското дерби“ Џенова – Наполи им припадна на гостите, на Елмас, славеа со 1-2. Екипа на Елиф Елмас …

Наполи ја „турна“ Џенова кон Серија Б, Пандев овојпат немоќен (видео) Прочитај повеќе

Пандев со фантастичен гол во македонското дерби во Серија А, Џенова спаси поен! (видео)

Горан Пандев уште еднаш покажа дека не го загубил „осетот“, постигнувајќи гол за неговата Џенова во македонското дерби во Серија …

Пандев со фантастичен гол во македонското дерби во Серија А, Џенова спаси поен! (видео) Прочитај повеќе

Несторовски и Удинезе ја „стресоа“ Рома на „Олимпико“ (видео)

Илија Несторовски го постигна својот втор гол во дресот на Удинезе за да помогне гостите да стигнат до неочекувана 2:0 …

Несторовски и Удинезе ја „стресоа“ Рома на „Олимпико“ (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top