Top Sport

Шефилд јунајтед

(Видео) Њукасл го „масакрираше“ Шефилд јунајтед со осум „парчиња“

И пред стартот на сезоната, Шефилд јунајтед беа меѓу првите кандидати за експресно враќање во Чемпионшип, но ниту нивните најлути …

(Видео) Њукасл го „масакрираше“ Шефилд јунајтед со осум „парчиња“ Прочитај повеќе

(Видео) Халанд се „поправи“ по промашениот пенал, Астон вила со нова победа

Без Пеп Гвардиола на клупата, Манчестер сити се намачи за да дојде до 2:1 победа на гостувањето кај новиот премиерлигаш …

(Видео) Халанд се „поправи“ по промашениот пенал, Астон вила со нова победа Прочитај повеќе

(Видео) Форест извлече победа против Шефилд јунајтед во 90. минута

Нотингем форест им го нанесе вториот пораз во новата сезона на новиот премиерлигаш Шефилд јунајтед, победувајќи со 2:1 со гол …

(Видео) Форест извлече победа против Шефилд јунајтед во 90. минута Прочитај повеќе

Шефилд јунајтед немаат пари да го исплатат ветеното по влезот во Премиерлигата

Шефилд јунајтед направија подвиг и осигураа враќање во Премиерлеигата со вчерашниот 2:0 триумф над Вест Бромвич Албион, но сега имаат …

Шефилд јунајтед немаат пари да го исплатат ветеното по влезот во Премиерлигата Прочитај повеќе

Шефилд јунајтед со луд гол до пресврт и полуфинале од ФА купот

Шефилд јунајтед му се приклучи на Манчестер сити во полуфиналето на англискиот ФА куп, откако со драматичен пресврт стигнаа до …

Шефилд јунајтед со луд гол до пресврт и полуфинале од ФА купот Прочитај повеќе

ФА Куп: Гарначо го „спаси“ Јунајтед, Саутемптон и Тотенхем во аут!

Тинејџерот Алехандро Гарначо осигура добрата атмосфера во Манчестер јунајтед да продолжи откако го комплетираше камбекот на „ѓаволите“ за 3:1 победа …

ФА Куп: Гарначо го „спаси“ Јунајтед, Саутемптон и Тотенхем во аут! Прочитај повеќе

Нотингем форест по пенал-драмата обезбеди пресметка со Хадерсфилд за влез во ПЛ

Нотингем форест и Хадерсфилд ќе играат во мечот кој „тежи“ милиони фунти – баражот за влез во Премиерлигата, откако вечерва …

Нотингем форест по пенал-драмата обезбеди пресметка со Хадерсфилд за влез во ПЛ Прочитај повеќе

Соиграч на Мегваер кој ја заврши кариерата поради повреда доби милион фунти!

Поранешниот фудбалер на Шефилд јунајтед, 28-годишниот Тери Кенеди, сигурно мислел дека животот му дал „лоша рака“ откако неговата ветувачка фудбалска …

Соиграч на Мегваер кој ја заврши кариерата поради повреда доби милион фунти! Прочитај повеќе

Scroll to Top