Top Sport

Шпанија – ватерполо репрезентација

Шпанците ја декласираа Хрватска за финале против Италијанците

Шпанија и Италија ќе се борат за светската титула во ватерполо во Будимпешта, откако Шпанија ја оправда фаворитската улога во …

Шпанците ја декласираа Хрватска за финале против Италијанците Прочитај повеќе

Драма во Барселона, Србија преку Шпанија до ново европско злато

Ватерполистите на Србија, со драматичната победа над Шпанија, ја одбранија европската титула. На Европското првенство во Барселона, Србија ја победи …

Драма во Барселона, Србија преку Шпанија до ново европско злато Прочитај повеќе

Италија грубо оштетена во полу-финалето против Шпанија (Видео)

Домаќините на Европското првенство во ватерполо, Шпнаците, не заслужено преку Италија изборија пласман во финалето. Победата Шпанија, во полу-финалето, над …

Италија грубо оштетена во полу-финалето против Шпанија (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top