Top Sport

Стефано Доменикали

Шефот на Ф1 инсистира: Фановите треба да ја слават доминацијата на Ферстапен

Иако според многу фанови на Формула 1, апсолутната доминација на Макс Ферстапен и неговиот тим, Ред бул рејсинг, носи многу …

Шефот на Ф1 инсистира: Фановите треба да ја слават доминацијата на Ферстапен Прочитај повеќе

Доменикали: Монца е дел од историјата на Ф1, но тоа не значи дека нивното место е гарантирано

Организаторите на трката во Монца не можат да бидат сигурни дека секогаш ќе го имаат Италијанското ГП, предупреди шефот на …

Доменикали: Монца е дел од историјата на Ф1, но тоа не значи дека нивното место е гарантирано Прочитај повеќе

Доменикали: Формула 1 преговара со нови автомобилистички гиганти

Новиот шеф на Формула 1, Стефано Доменикали вели дека спортот преговара со нови производители на автомобили, кои се обидува да …

Доменикали: Формула 1 преговара со нови автомобилистички гиганти Прочитај повеќе

Доменикали: Шумахер никогаш не ги обвинуваше Ферари за ништо

Поранешниот шеф на Ферари, Стефано Доменикали направи интересна споредба на ситуација во Скудерија денеска и таа од времето на Михаел …

Доменикали: Шумахер никогаш не ги обвинуваше Ферари за ништо Прочитај повеќе

Продолжуваат промените во Ферари – се враќа и Доменикали?

Во Ферари продолжуваат промените. По замената на Маурицио Аривабене со техничкиот шеф Матија Биното, италијанските медиуми тврдат дека во обид …

Продолжуваат промените во Ферари – се враќа и Доменикали? Прочитај повеќе

Scroll to Top