Top Sport

светско првенство

Бразил ќе се подготвува во Европа за настапот на Светското првенство

Последните подготовки пред Мундијалот во Катар, бразилските фудбалери ќе ги одработат во Европа. Ова го потврди координаторот Жунињо Паулиста. Планот …

Бразил ќе се подготвува во Европа за настапот на Светското првенство Прочитај повеќе

Мурињо: Германците и Бразилците да се „спуштат на земја“

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, внимателно го следи и коментира она што се случува на светското првенство во Русија. …

Мурињо: Германците и Бразилците да се „спуштат на земја“ Прочитај повеќе

Двојките за европскиот бараж ќе се влечат на 17 октомври

Ждрепката за баражот во европската квалификациска зона, за пласман на Светското првенство во Русија, ќе биде извршена на 17 октомври …

Двојките за европскиот бараж ќе се влечат на 17 октомври Прочитај повеќе

Тим од играчи кои не се пласираа на Мундијалот, а би бил фаворит за титулата

Познати се имињата на 23 од вкупно 32 репрезентации кои наредното лето ќе се натпреваруваат на Светското првенство во Русија. …

Тим од играчи кои не се пласираа на Мундијалот, а би бил фаворит за титулата Прочитај повеќе

Scroll to Top