Top Sport

тајсон фјури

Тајсон Фјури ги раскина врските со ирскиот мафијаш Кинахан

ВБЦ шампионот во тешка категорија, Тајсон Фјури ги раскина своите врски со советникот Даниел Кинахан, тврди промотерот Боб Арум, откако …

Тајсон Фјури ги раскина врските со ирскиот мафијаш Кинахан Прочитај повеќе

Фјури: Да кажев јас не купувајте во „црни“ продавници ќе ме распнеа

Тајсон Фјури вели дека ќе бил „распнат како Исус Христос“ доколку тој дал „срање“ изјава како неговиот британски ривал Ентони …

Фјури: Да кажев јас не купувајте во „црни“ продавници ќе ме распнеа Прочитај повеќе

Шефот на ирската мафија Даниел Кинахан е најзаслужен за мечот Фјури-Џошуа!

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури вчера склучија договор за два меча во 2021 година, по што е можно да добиеме …

Шефот на ирската мафија Даниел Кинахан е најзаслужен за мечот Фјури-Џошуа! Прочитај повеќе

Scroll to Top