Top Sport

тема

Интер: Секогаш е задоволство да ти се вкрсти патот со Горан Пандев

Навивачите на „нераѕурите“ секако останаа очајни по поразот од 2:0 од Џенова, но кај македонските фанови барем е утеха што …

Интер: Секогаш е задоволство да ти се вкрсти патот со Горан Пандев Прочитај повеќе

Феликс Феличевич, човекот кој ќе му донесе милиони на Алексис Санчез

Џеј Зи, славниот американски рапер, покрај тоа што направи милиони од музиката, минатата година заработи 14 милиони фунти како спортски …

Феликс Феличевич, човекот кој ќе му донесе милиони на Алексис Санчез Прочитај повеќе

Како генералот Франко помогна Реал да ја победи Барса со 11:1

Пред денешното „Ел Класико“, навивачите на Реал Мадрид можат да се пофалат дека го добиле наједностраното дерби со Барселона, откако …

Како генералот Франко помогна Реал да ја победи Барса со 11:1 Прочитај повеќе

Дел од легендите на Реал не сметаат дека Роналдо е најдобриот

На Кристијано Роналдо никогаш не му недостасувала самодоверба, но неговата изјава дека „најдобриот на сите времиња“ откако ја освои петтата …

Дел од легендите на Реал не сметаат дека Роналдо е најдобриот Прочитај повеќе

Икарди од „одвратно гомно“ до најпосакуваниот европски напаѓач

Само пред 15-тина месеци, „нераѕурите“ ветија дека Аргентинецот Мауро Икарди е „завршен“ во Интер нарекувајќи го „одвратно гомно“, но сега …

Икарди од „одвратно гомно“ до најпосакуваниот европски напаѓач Прочитај повеќе

Така се гради тим – Остерсундс од четврта лига до нокаут фаза во ЛЕ

Остерсундс го совлада украинскиот претставник Зорја со 2:0 за неверојатниот шведски тим да се пласира во нокаут фазата на Лигата …

Така се гради тим – Остерсундс од четврта лига до нокаут фаза во ЛЕ Прочитај повеќе

Scroll to Top