Почина Томи Доерти, поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед

Томи Доерти, поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед и Челси, и селектор на шкотската репрезентација почина на 92 години. Популарниот „Док“ …

Почина Томи Доерти, поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед Прочитај повеќе