Top Sport

тони надал

Тони Надал: Ние сме „полу-Каталонци“ и скржливци, затоа му бев тренер на Рафа

Менторот на Рафа Надал, популарниот чичко Тони повторно зборуваше за тајната на успехот на светскиот рекет број 1 и објасни …

Тони Надал: Ние сме „полу-Каталонци“ и скржливци, затоа му бев тренер на Рафа Прочитај повеќе

Тони Надал: Новата генерација не е способна да се бори против Новак, Роџер и Рафа

Чичкото на Рафаел Надал, Тони, изјавил дека ‘новата генерација’ нема шанси против Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер и Рафаел Надал. Ѓоковиќ …

Тони Надал: Новата генерација не е способна да се бори против Новак, Роџер и Рафа Прочитај повеќе

Тони Надал: На Рафа секогаш Ѓоковиќ му беше потежок противник од Федерер

Долгогодишниот тренер на Рафаел Надал, неговиот чичко Тони Надал смета дека неговиот внук отсекогаш имал повеќе проблеми со Новак Ѓоковиќ, …

Тони Надал: На Рафа секогаш Ѓоковиќ му беше потежок противник од Федерер Прочитај повеќе

Тони Надал: Рафа во 2013 година не можеше да ги свитка колената

Во новата колумна за шпанскиот весник „Ел паис“, Тони Надал, чичкото и поранешен тренер на Рафа се потсети на проблемите …

Тони Надал: Рафа во 2013 година не можеше да ги свитка колената Прочитај повеќе

Тони Надал: Во 27 години работа со Надал, ниту еднаш не се однесувал лошо кон мене

Чичкото и долгогодишниот тренер на Рафаел Надал, Тони Надал вели дека во 27 години заедничка работа, тениската ѕвезда во ниту …

Тони Надал: Во 27 години работа со Надал, ниту еднаш не се однесувал лошо кон мене Прочитај повеќе

Scroll to Top