Top Sport

Тотенхем

Постекоглу најде решение за контроверзните пенали: Ќе бараме дефанзивци без раце

Менаџерот на Тотенхем, Ејнџ Постекоглу останува збунет од правилата за играње со рака откако имаше контроверзен пенал на дербито со …

Постекоглу најде решение за контроверзните пенали: Ќе бараме дефанзивци без раце Прочитај повеќе

(Видео) Без победник во дербито на северен Лондон, нова мизерија за Челси!

Големото дерби на северен Лондон, повторно донесе искри, голови и неизвесност, за на крајот Арсенал и Тотенхем да се задоволат …

(Видео) Без победник во дербито на северен Лондон, нова мизерија за Челси! Прочитај повеќе

Леви: Згрешив што ги донесов во Тотенхем Антонио Конте и Жозе Мурињо

Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви вели дека направил „грешка“ што ги ангажирал Жозе Мурињо и Антонио Конте како менаџери на …

Леви: Згрешив што ги донесов во Тотенхем Антонио Конте и Жозе Мурињо Прочитај повеќе

Тотенхем, сепак, немаат „едноставна“ опција да го вратат Хери Кејн

И покрај тоа што претседателот на Тотенхем, Даниел Леви инсистираше дека неговиот клуб има опција да го врати Хери Кејн …

Тотенхем, сепак, немаат „едноставна“ опција да го вратат Хери Кејн Прочитај повеќе

Ришарлисон ќе побара помош од психолог поради лошата форма

Бразилскиот напаѓач Ришарлисон вети дека ќе побара помош од психолог поради отсуството од голови за Тотенхем и за бразилската репрезентација, …

Ришарлисон ќе побара помош од психолог поради лошата форма Прочитај повеќе

Scroll to Top