Top Sport

црвена звезда

Капитенот на Звезда Борјан за Партизан: Јадете гомна, ние сме шампиони (видео)

Канадскиот фудбалер со српско потекло и капитен на Црвена звезда, Милан Борјан беше предмет на критика во српските медиуми, откако …

Капитенот на Звезда Борјан за Партизан: Јадете гомна, ние сме шампиони (видео) Прочитај повеќе

Црвена звезда ја запечати третата титула во низа (видео)

Фудбалерите на Црвена звезда ја освоија својата трета титула едноподруго во српската Суперлига, откако на гостувањето кај Рад славеа со …

Црвена звезда ја запечати третата титула во низа (видео) Прочитај повеќе

Милицаецот од „Максимир“ 1990: „Бед блу бојс“ сакаа да го убијат Пикси!

За неколку дена се навршуваат 30 години од неславниот „натпревар“ на „Максимир“ помеѓу Динамо Загреб и Црвена звезда (13 мај …

Милицаецот од „Максимир“ 1990: „Бед блу бојс“ сакаа да го убијат Пикси! Прочитај повеќе

Станковиќ: Мојата донација е реклама? Нека си мислат така, но нека донираат

Тренерот на Црвена звезда и легенда на српскиот фудбал, Дејан Станковиќ признава дека го болат негативните коментари на социјалните мрежи …

Станковиќ: Мојата донација е реклама? Нека си мислат така, но нека донираат Прочитај повеќе

Дејан Станковиќ донирал респиратори и побара другите спортисти да се вклучат

Легендарниот српски фудбалер, а сега тренер на Црвена звезда, Дејан Станковиќ донирал респиратори и медицинска опрема на Србија по пандемијата …

Дејан Станковиќ донирал респиратори и побара другите спортисти да се вклучат Прочитај повеќе

Звезда и Партизан без голови на теренот, многу бурно на трибините (видео)

Во 162. вечно белградско дерби, Црвена звезда и Партизан одиграа 0:0, за „црвено-белите“ да ја заддржат предноста на првото место …

Звезда и Партизан без голови на теренот, многу бурно на трибините (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top