Top Sport

Унгарија – фудбалска репрезентација

(Видео) Французите и Холанѓаните без грешка, Унгарците ја шокираа Србија

Фаворитите во групата Б од квалификациите за Европското првенство во 2024, Франција и Холандија стигнаа до рутински победи, додека Унгарија …

(Видео) Французите и Холанѓаните без грешка, Унгарците ја шокираа Србија Прочитај повеќе

УЕФА, сепак, нема да дозволи знамиња со „Голема Унгарија“

И покрај тоа што унгарските медиуми објавија дека УЕФА ќе го исполни барањето на Унгарската фудбалска федерација за знамињата на …

УЕФА, сепак, нема да дозволи знамиња со „Голема Унгарија“ Прочитај повеќе

Италијанците ја пратија Англија во Лига Б, Унгарците ја шокираа Германија, БиХ во елитата!

Италија со 1:0 ја совлада Англија на „Сан Сиро“ за да осигура „трите лава“ следната сезона да играат во Лига …

Италијанците ја пратија Англија во Лига Б, Унгарците ја шокираа Германија, БиХ во елитата! Прочитај повеќе

Унгарците ја „урнаа“ Англија, БиХ во судиското продолжение освои поен кај Финска

Англиската фудбалска репрезентација доживеа незгоден пораз од 1:0 на гостувањето на „Пушкаш арената“ во Будимпешта, откако Унгарците ги издржаа сите …

Унгарците ја „урнаа“ Англија, БиХ во судиското продолжение освои поен кај Финска Прочитај повеќе

Роналдо со хет-трик, Србија и Португалија со победи, Англичаните само со реми со Унгарија

Англичаните пропуштија шанса да обезбедат место на Мундијалот во Катар, откако одиграа 1:1 со Унгарија на „Вембли“, додека Португалија и …

Роналдо со хет-трик, Србија и Португалија со победи, Англичаните само со реми со Унгарија Прочитај повеќе

Унгарските фанови се тепаа со полицијата на „Вембли“

Првото полувреме од квалификацискиот меч помеѓу Англија и Унгарија на „Вембли“, покрај изненадувачкото водство на гостите и израмнувањето на „трите …

Унгарските фанови се тепаа со полицијата на „Вембли“ Прочитај повеќе

Унгарците добија нова суспензија – два меча без публика по мечот со Англија

ФИФА им одреди два меча без публика и казна од 300.000 швајцарски франци на Унгарската фудбалска федерација (МЛСЗ) поради расистичките …

Унгарците добија нова суспензија – два меча без публика по мечот со Англија Прочитај повеќе

Англичаните рутински со Андора, Унгарија загуби во Елбасан

Англија ја забележа и петтата последователна победа во квалификациите за Светското првенство во Катар, откако рутински со 4:0 ја совладаа …

Англичаните рутински со Андора, Унгарија загуби во Елбасан Прочитај повеќе

Scroll to Top