Ракометна голманка се фрли по топката и се „здрви“ во стативата (видео)

Валентина Саламаха, голманката која ја чува мрежата на германски Битингхајм лесно можеше да заработи тешка повреда откако викендов на натпреварот …

Ракометна голманка се фрли по топката и се „здрви“ во стативата (видео) Прочитај повеќе