Top Sport

Венеција

Венеција со гол во 92. минута го расипа враќањето на Михајловиќ на клупата на Болоња

Венеција со гол во 92. минута стигна до драматична 4:3 победа над Болоња во меч кој беше одбележан со враќањето …

Венеција со гол во 92. минута го расипа враќањето на Михајловиќ на клупата на Болоња Прочитај повеќе

Фудбалска еуфорија на „Ареки“ – Салернитана излезе од зоната за испаѓање!

Салернитана, клубот кој уште во декември беше „отпишан“ како сигурен второлигаш следната сезона, продолжи со неверојатната серија, забележувајќи ја својата …

Фудбалска еуфорија на „Ареки“ – Салернитана излезе од зоната за испаѓање! Прочитај повеќе

Нани пак во Европа – големо засилување за Венеција!

Поранешната ѕвезда на Манчестер јунајтед, Португалецот Нани се врати во европскиот фудбал, откако го засили италијанскиот прволигаш Венеција. 35-годишниот Португалец …

Нани пак во Европа – големо засилување за Венеција! Прочитај повеќе

Scroll to Top