Top Sport

Весли Фофана

Малер за Челси – Фофана ги скина лигаментите на коленото

Челси потврдија дека нивниот дефанзивец Весли Фофана го очекува долга пауза поради операцијата на вкрстените лигаменти во коленото. „22-годишниот Фофана …

Малер за Челси – Фофана ги скина лигаментите на коленото Прочитај повеќе

Лебеф: Фофана е незрел и наивен, си ја уништува кариерата во Челси

Поранешниот бек на Челси, Франк Лебеф го критикуваше Весли Фофана дека си ја уништува кариерата по скапиот трансфер во Челси …

Лебеф: Фофана е незрел и наивен, си ја уништува кариерата во Челси Прочитај повеќе

Фофана по трансферот удри по Роџерс: Од клубот доаѓаа многу лажни коментари

Новото засилување на Челси, Весли Фофана го нападна неговиот поранешен менаџер од Лестер, Брендан Роџерс, откако го комплетираше трансферот од …

Фофана по трансферот удри по Роџерс: Од клубот доаѓаа многу лажни коментари Прочитај повеќе

Челси го доби Весли Фофана, „сините“ потрошија над 285 милиони фунти во преодниот рок

Челси го комплетираа трансферот на централниот бек на Лестер, Весли Фофана во договор тежок над 70 милиони фунти, со што …

Челси го доби Весли Фофана, „сините“ потрошија над 285 милиони фунти во преодниот рок Прочитај повеќе

Лестер ја прифати понудата од „Стенфорд Бриџ“ – Фофана се сели во Челси

Весли Фофана (21), по денешнот натпревар помеѓу Челси и Лестер ќе стане нов член на клубот од „Стенфорд Бриџ“. Челси …

Лестер ја прифати понудата од „Стенфорд Бриџ“ – Фофана се сели во Челси Прочитај повеќе

Челси и Лестер пред договор – Фофана ќе стана најскапиот дефанзивец на светот

Челси и Лестер постигнале првичен договор за трансферот на Весли Фофана, со што 21-годишниот Французин ќе стане најскапиот дефанзивен играч …

Челси и Лестер пред договор – Фофана ќе стана најскапиот дефанзивец на светот Прочитај повеќе

Роџерс: Кога заминуваше Мегваер го направи тоа со класа, не е исто со Фофана

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс го критикуваше сопствениот фудбалер, Весли Фофана по неговиот обид да го примора клубот да го …

Роџерс: Кога заминуваше Мегваер го направи тоа со класа, не е исто со Фофана Прочитај повеќе

Лестер и третпат ги одбија Челси за Фофана – ниту 70 милиони фунти не се доволни

Лестер ја одбиле и третата понуда на Челси за дефанзивецот Весли Фофана, овојпат од фантастични 70 милиони фунти, порачувајќи дека …

Лестер и третпат ги одбија Челси за Фофана – ниту 70 милиони фунти не се доволни Прочитај повеќе

Лестер би го дале Фофана на Челси, но бараат 80 милиони фунти!

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс признава дека неговиот клуб може да остане без дефанзивеот Весли Фофана, но предупреди дека Челси …

Лестер би го дале Фофана на Челси, но бараат 80 милиони фунти! Прочитај повеќе

Scroll to Top