Трагедијата на Жан-Пјер Адамс – ексфудбалерот на ПСЖ кој е во кома 39 години

Поранешниот дефанзивец на Пари Сен-Жермен, Жан-Пјер Адамс овој месец наполни 73 години, и останува 39 години во кома по катастрофалната …

Трагедијата на Жан-Пјер Адамс – ексфудбалерот на ПСЖ кој е во кома 39 години Прочитај повеќе