Папен: Нејмар, Мбапе и Кавани не се херои, тие се егоисти

Легендарниот француски напаѓач Жан-Пјер Папен, во едно интервју, жестоко ги критикува напаѓачите на ПСЖ, Килијан Мбапе, Единсон Кавани и Нејмар. …

Папен: Нејмар, Мбапе и Кавани не се херои, тие се егоисти Прочитај повеќе