Top Sport

Жерард Пике

Барса во дефанзивна криза – Пике во аут шест месеци, Серхи Роберто „само“ два?

Најголемите стравувања на навивачите на Барселона се остварија, откако клубот потврди дека практично останува без централни дефанзивци, откако Серхи Роберто …

Барса во дефанзивна криза – Пике во аут шест месеци, Серхи Роберто „само“ два? Прочитај повеќе

Пике и Касилјас се потсетија на 6:2 победата на Барса на „Бернабеу“ (видео)

Вчера се одбележија 11 години од неверојатната 6:2 победа на Барселона над вечниот ривал Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ и …

Пике и Касилјас се потсетија на 6:2 победата на Барса на „Бернабеу“ (видео) Прочитај повеќе

Пике „провоцира“ сред Неапол: Меси секогаш пред Марадона!

Пристигнуваето на Лео Меси во Неапол пред дуелот од Лигата на шампионите, веднаш донесе безброј споредби на аргентинскиот гениј на …

Пике „провоцира“ сред Неапол: Меси секогаш пред Марадона! Прочитај повеќе

Жерард Пике за животот во Јунајтед: Казино, забава, пак казино…

Жерард Пике открива дека деновите кога беше фудбалер на Манчестер јунајтед биле одбележани со многу забави, со многу проблеми со …

Жерард Пике за животот во Јунајтед: Казино, забава, пак казино… Прочитај повеќе

Пике демантира расправии во Барса: Лео и Гризи се согласуваат сосема добро

Жерард Пике инсистира дека ѕвездите на Барселона, Лионел Меси и Антоан Гризман се согласуваат одлично по шпекулациите во шпанските медиуми …

Пике демантира расправии во Барса: Лео и Гризи се согласуваат сосема добро Прочитај повеќе

Пике: Ќе ги поканам ѕвездите на Реал и Атлетико на финалето на Дејвис купот

Ѕвездата на Барселона, Жерар Пике вели дека сите се добредојдени на обновениот тениски Дејвис куп, вклучувајќи ги и фудбалските ѕвезди …

Пике: Ќе ги поканам ѕвездите на Реал и Атлетико на финалето на Дејвис купот Прочитај повеќе

Scroll to Top