Top Sport

Жорди Кројф

Кројф го продолжува патот на неговиот татко – стана нов спортски директор на Барселона

Барселона потврди дека Жорди Кројф е нивниот нов спортски директор, со што синот на легендата на клубот, Јохан Кројф, официјално …

Кројф го продолжува патот на неговиот татко – стана нов спортски директор на Барселона Прочитај повеќе

Барселона го потврди Куман, добива холандско засилување во Жорди Кројф

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта потврди дека Роналд Куман ќе остане на клупата на славниот клуб и следната сезона, ставајќи …

Барселона го потврди Куман, добива холандско засилување во Жорди Кројф Прочитај повеќе

Scroll to Top