Top Sport

Златан Ибрахимовиќ

Ибрахимовиќ се сретнал со Кардинале, добива директорска позиција во Милан?

Златан Ибрахимовиќ, откако вчера беше неочекуван гост на тренингот на Милан, денеска бил на состанок со сопственикот на „росонерите“, Џери …

Ибрахимовиќ се сретнал со Кардинале, добива директорска позиција во Милан? Прочитај повеќе

(Видео) Златан се појави на тренинг на Милан пред дуелот од ЛШ

Златан Ибрахимовиќ беше гостин на тренингот на Милан пред нивниот дуел од Лигата на шампиони против Њукасл, по тешкиот 5:1 …

(Видео) Златан се појави на тренинг на Милан пред дуелот од ЛШ Прочитај повеќе

Пулишиќ ја зеде „11-ката“ на Златан, но не сака да се споредува со него

Новото засилување на Милан, Кристијан Пулишиќ објасни дека го земал дресот со број 11 на Златан Ибрахимовиќ на „Сан Сиро“ …

Пулишиќ ја зеде „11-ката“ на Златан, но не сака да се споредува со него Прочитај повеќе

Малдини и Ибрахимовиќ пак на „Сан Сиро“, но само на концерт на Колдплеј

Златан Ибрахимовиќ и Паоло Малдини завршија со Милан на различни начини на крајот на сезоната, но во неделата повторно беа …

Малдини и Ибрахимовиќ пак на „Сан Сиро“, но само на концерт на Колдплеј Прочитај повеќе

Златан го предизвика Ноле, овој му одговори: Може брату, подготвен сум

Златан Ибрахимовиќ и Новак Ѓоковиќ очигледно склопија фантастично пријателство, ако се гледа нивната преписка преку социјалните мрежи. Шведскиот фудбалер беше …

Златан го предизвика Ноле, овој му одговори: Може брату, подготвен сум Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Златан ќе остане бесмртен: Ибрахимовиќ објави крај на кариерата

Шведскиот ас Златан Ибрахимовиќ објави крај на блескавата кариера. Иако постоеше можност да продолжи да игра за Монца, сепак, по …

(ВИДЕО) Златан ќе остане бесмртен: Ибрахимовиќ објави крај на кариерата Прочитај повеќе

(Видео) Тифозите на Милан се простија со Ибрахимовиќ, тој остана во солзи

Навивачите на Милан му кажаа збогум на легендарниот Златан Ибрахимовиќ, откако Швеѓанецот и клубот потврдија дека тој ќе замине на …

(Видео) Тифозите на Милан се простија со Ибрахимовиќ, тој остана во солзи Прочитај повеќе

Scroll to Top