Мото2 лудило – Фенати се обиде да му ја грабне сопирачката на Манци! (видео)

Мото2 возачот Романо Фенати доби дисквалификација од трката во Мизано и може да биде дополнително казнет во неверојатен инцидент во кој тој се обиде да ја грабне сопирачката на ривалот Стефано Манци! Двајцата Италијанци прво дојдоа во конфликт откако Манци се обидуваше да го помине Фенати во борба за 12. место, и двајцата излегоа од … Продолжи со читање Мото2 лудило – Фенати се обиде да му ја грабне сопирачката на Манци! (видео)