Атлетик Билбао ќе тргнат по Гонзало Игуаин

Симболот на шпанската покраина Баскија, фудбалскиот клуб Атлетик Билбао, подготвува вистинска трансфер-бомба во летниот преоден рок. Клупските челници биле сериозно … Продолжи со читање Атлетик Билбао ќе тргнат по Гонзало Игуаин